Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Suudi Arabistan Maliye Bakanı: Türkiye gibi ‘kırılgan’ ülkelere destek veriyoruz

Dünya Ekonomik Forumunda Bloomberg’e konuşan Suudi Arabistan Maliye Bakanı Muhammed Abdullah Al-Jaddah, içinde Türkiye’nin de bulunduğu ‘kırılgan ülkelere’ ekonomik destek verdiklerini belirtti.

Al-Jaddah “Dünya, enerji güvenliği ve enflasyon gibi bir çok sorunla karşı karşıya. Davos diyalog kurmak için iyi bir yol.Çin’in açılması sürpriz değil. Sıfır kovid politikasına sahiplerdi, şimdi ise tekrar kısıtlamaları kaldırmaları gerektiğini anladılar. Bu dünya ekonomisi için iyi bir gelişme. Tedarik zinciri açısından Çin’in geri dönmüş olması önemli. Enerji tarafında ise yapmaya çalıştığımız şey, dünyaya yeteri kadar enerji arzının sağlanması için hem geleneksel enerjiye hem de yenilenebilir enerjiye elimizden geldiğince çok yatırım yapmaya çalışmak” şeklinde konuştu.

Bir çok ülkenin resesyon riskiyle karşı karşıya olduğunu ve dünya ekonomisinin desteklenmeye ihtiyacı olduğunu ifade eden Al-Jaddan “Bazı ülkeler borçlarını çeviremeyerek temerrüde düştü, daha fazla ülkenin temerrüde düşebilme olasılığı var. En kırılgan ülkelere yardım etmeliyiz” dedi.

Suudi Arabistan tarafından Pakistan’a verilen desteğe dair soruya ise Al Jaddah “ Sadece Pakistan’a değil Mısır ve Türkiye’ye de ekonomik destek veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Bu konuda çok taraflı uluslararası ve bölgesel kurumlarla çalışıyoruz. Yalnızca hibe veya mevduat aktarımı değil aynı zamanda bu ülkelere büyük yatırımlar da yapıyoruz. Yatırım fırsatlarına bakmaya da devam ediyoruz” şeklinde cevap verdi.

İlginizi Çekebilir;  360 Derece Pazarlama Nedir?

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede