Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

The Sims 5 Özellikleri Neler Olacak?

The Sims 5 özellikleri ile beraber merak edilen bir oyun haline geldi. Gelin bu oyunun özelliklerini hep beraber irdeleyelim.

Günümüzün en çok beklenen oyunlarından birisi olan The Sims 5, GTA VI kadar olmasa da yaşam simülasyonu sevenleri heyecanlandıran bir yapım. Yıllardır üzerinde konuşulan ve artık resmî açıklama yapılan bu oyun ile ilgili pek çok bilgi ve ekran görüntüsü sızdırıldı. Bunları siz değerli okurlarımıza açıklamak gerekiyor.

The Sims 5 Özellikleri Yakın Zamanda Açıklandı

The Sims 5, aslına bakarsak son dönemlerde geliştirilen yani uzun süredir geliştirme sürecinde olan bir oyun. Firma, daha önce yaptığı açıklamada oyunun geliştirildiğini zaten söylemişti. Bununla beraber yakın zamanda düzenlenen etkinlikte oyun ile ilgili bilgiler ortaya çıktı. Bu etkinlikte öne çıkan özellikler arasında oyunun grafik kalitesinin arttırılması oldu. Eskiye oranla daha iyi grafik kalitesine sahip olması beklenen oyun, oyuncuların göz zevkine uyacak.

The Sims 5 özellikleri arasında mobilya eşyalarını detaylıca düzenleme özelliği yer alıyor. Bir oyuncu, mobilya belirledikten sonra mobilyanın hangi renkte olması gerektiğini seçebiliyor. Yalnızca renk seçmekle kalmıyor, desen de belirlenebiliyor. Pek çok mobilya deseni bulunuyor. Mobilyalar için sunulan bu özellikler, oyuncuların daha fazla özelleştirme yapmasına imkan tanıyacak.

Mobilyaların yanı sıra oyuncuların hevesini yükselten bir diğer şey detaylı eşya yerleştirmesi oldu. Önceden eşyaları çok detaylı bir şekilde yerleştirmek mümkün değildi. Genel olarak belirli bir düzene göre yerleştiriliyordu. Yeni sisteme göre artık eşyalar, istenilen konuma eklenebiliyor olacak. Örneğin bir masanın üzerine istenilen pozisyona eşyayı yerleştirmek mümkün hale gelecek. Bu, mimari çalışmalara önem gösterenler için harika bir özellik.

The Sims 5 özellikleri

Bir diğer özellik çapraz platform desteği. Çapraz platform desteği sayesinde oyun PC, mobil ve konsol gibi pek çok platformdan oynanabilecek. Bununla ilgili daha önce bir açıklama yapılmıştı. Firma, serinin yeniliğe adapte olması için böyle bir şeyin yapılacağını belirtmişti. Artık bu fikir doğrulanmış oldu. PC, mobil ve konsol dışında başka hangi platformda oyunun çıkacağı henüz bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir;  Satisfactory İncelemesi

Oyuncular, The Sims 5 özellikleri arasında çok oyunculu oyun deneyimine hayran kalacak. Çok oyunculu oyun özelliği, aslında The Sims 4 ile birlikte gelecekti. Simcity serisinin 2013 yılında çıkan oyununda meydana gelen bazı olaylar, oyunun online desteğinin iptal edilmesine neden olmuştu fakat The Sİms 5 oyununda çok oyunculu oyun desteği mümkün kılınıyor. Hatta bunun testlerinin de yapıldığı paylaşıldı. Yeni özellik ile beraber çapraz platform desteği de bulunacağı için oyuncular, farklı platformlarda bir araya gelebiliyor olacak.

“Project Rene” ismiyle tanıtılan yeni oyunun öne çıkan bir diğer özelliği düzenlenmiş eşya gruplarının paylaşılabiliyor olması. Bu özellik ile beraber kullanıcılar, geliştirdiği eşyaları bir grup halinde arkadaşlarına veya topluluğa paylaşabilecek.

The Sims 5 Çıkış Tarihi

The Sims 5 özellikleri dışında çıkış tarihi ile de merak edilen bir oyun olmakta. Ekibin etkinlikte yaptığı açıklamalardan birisi oyunun henüz erken aşamada olduğunu belirtmesiydi. Bu da oyunun çıkışının henüz daha çok olduğu anlamına geliyor. Bazı uzmanların tahminlerine göre oyun, 2023 yılının sonuna doğru çıkabilir. 2023 yılı içerisinde oyun ile ilgili fragman ile karşılaşabiliriz.

The Sims 5 Sistem Gereksinimleri

The Sims 5 oyununun çıkış tarihi veya fragmanı henüz yayınlanmamışken sistem gereksinimleri hakkında açıklama yapmak doğru olmaz. Oyunun paylaşılan ekran görüntülerini incelediğimizde sistemleri çok zorlamayacağı tahmin ediliyor.

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede