Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

SpongeBob SquarePants İncelemesi

Engin denizlerin sevilen karakterlerinin yer aldığı SpongeBob SquarePants incelemesi ile birlikte insanların dikkatini çeken bir seri.

SpongeBob SquarePants, günümüzün en önemli çizgi filmlerinden birisi haline geldi. Sunduğu hikayeler ve farklı bölümleri ile öne çıkan çizgi dizi, ilk kez 1999 yılında yayınlandı. Günümüzde yeni sezonlarla halen devam eden bu yapım, daha yüksek kalite ile birlikte hayranlarının karşısına çıkmakta.

SpongeBob SquarePants İncelemesi

Kurgu ve Hikaye

Absürd komedi tarzında bir yapım olarak bizleri karşılayan çizgi filmde mekanlar genellikle su altında geçiyor. Su altında Bikini Kasabası’nda yaşayan karakterlerin yaşadıkları olaylar anlatılıyor. Dizide en çok karşılaşılan mekanlardan birisi ananas ev. Ananas ev, SpongeBob’un yaşamış olduğu ev olurken SpongeBob’ın komşuları olan Squidward ve Patrick’in de evleri sıklıkla görülüyor.

En çok karşımıza çıkan bir diğer mekan Yengeç Restoran. Yengeç Restoran, Bay Yengeç’in işletmiş olduğu bir yer. Cimriliği ile bilinen karakter, parayı sevmesiyle ön plana çıkıyor. Bu işletmede SpongeBob ve Squidward çalışıyor. Yengeç Restoran’ın öne çıkan gizemli olaylarından birisi yengeç burgerin formülü. Bazıları bu formülde yengeç eti olduğuna da inanıyor. Yengeç burgerin formülü açıklanmadığı için içeriği bilinmiyor.

SpongeBob SquarePants incelemesi yaparken bir diğer mekan olan kovadan da bahsedilmeli. Kova, Yengeç Restoran’ın karşısında yer alan bir bina. Kovaya benzer yapısıyla dikkat çeken bu yerin önemli ayrıntılarından birisi burada yaşayan plankton türündeki canlının en büyük düşmanının Bay Yengeç olması. Yani komşu olan bu iki bina, aslında birbirlerine düşman. Kova benzeri yapıda yaşayan karakterin amacı ise yengeç burgerin formülünü çalmak.

Sandy, bir sincap olarak bizlerin karşısına çıkıyor. Su altında yaşayan kara canlılarından birisi olan Sandy’nin evi havalı bir noktada bulunmakta. Bu sayede sincap, su altında nefes alıp vererek rahatlıkla yaşayabiliyor. Sandy’nin su altında görev almasının nedeni bilimsel çalışmalar yapması. Bununla ilgili bir bölümde Sandy’i kontrole gelen 3 maymun yer almıştı. Sandy, buluşlar ürettiği takdirde bu yerde yaşamaya devam ediyor ve su altı arkadaşları ile birlikte vakit geçiriyor.

İlginizi Çekebilir;  Doctor Who İncelemesi

SpongeBob SquarePants incelemesi yaparken diğer mekanları da bilmek lazım. Bikini Kasabası’nda daha pek çok mekan bulunuyor. Bununla birlikte SpongeBob SquarePants bölümlerinde Bikini Kasabası dışında çeşitli mekanlara da ayak basılmış durumda. Diğer mekanlar arasında şunları sayabiliriz:

  • Bay Yengeç’in evi
  • Bay Yengeç’in annesinin evi
  • Bikini Kasabası’nın genel görünümü
  • Alışveriş mağazası
  • Ehliyet kursu

Karakterler

SpongeBob SquarePants dizisinde pek çok karakter yer alıyor. Bu karakterler arasında ana karakter olarak karşımıza SpongeBob SquarePants çıkıyor. SpongeBob, eğlenceli kişiliği ve sürekli mutlu olmasıyla insanların dikkatini çekmekte. Neşeli olmasının sebebinin her şeyi olumlu değerlendirmesi olduğu tahmin ediliyor. Bu sebeple SpongeBob, hayattan keyif alıyor.

SpongeBob SquarePants serisinde öne çıkan bir diğer karakter olan Patrick, düşük zekası ile yer alıyor. SpongeBob’un en iyi arkadaşı olan Patrick, yaptığı basit ve düşük zekalı davranışları ile kendini göstermekte. Yani Patrick, zeki olmayan ve üşengeç bir karakter.

Bir diğer karakter olan Squidward ise hayatı sorgulayan ve pek çok şeyi şikayet eden bir karakter olmakta. Karakterin öne çıkan özelliklerinden birisi keyfine düşkün olması. Yani rahatı için elinden geleni yapar.

SpongeBob SquarePants incelemesi yaparken Bay Yengeç’ten de bahsetmek gerekiyor. Bay Yengeç, cimriliği ile kendini gösterir. Aslında kendisi çok zengin bir karakter fakat cimriliği sebebiyle para harcamaz. Bir yere birkaç cent verirken bile uzun uzun düşünür.

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede