Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Satisfactory İncelemesi

Satisfactory, son zamanların öne çıkan oyunlarından birisi haline geldi. Bundan dolayı siz değerli okurlarımız için Satisfactory incelemesi yapacağız.

Satisfactory oyunu, sunduğu olanaklarla bizlerin karşısına çıkan bir oyun olmakta. Bu oyun, her ne kadar henüz erken erişim aşamasında bulunsa da harika özellikleriyle kullanıcıların ilgisini şimdiden çekmiş görünüyor. Oyuna yeni başlayan bazı oyuncular oyunun bağımlılık yaptığını söylüyor. Son olarak 7. güncelleme ile kullanıcıları sevindiren oyun, 2019 yılından bu yana gelişmesini sürdürüyor.

Satisfactory İncelemesi

Tasarım

Satisfactory’nin öncelikle tasarımından bahsetmek istiyoruz. Menü arayüzü açısından oldukça başarılı bir çalışma gerçekleştirmiş olan oyun, oyun içi öğelerin doku kalitesini de yüksek seviyede tutuyor. Sunduğu pek çok olanak ile öne çıkan Satisfactory, çeşitli eşyaların yanı sıra harika doğasıyla oyuncuları büyülemiş durumda.

Grafiklerin yanı sıra sesler hakkında da biraz bilgi verelim. Ne de olsa Satisfactory incelemesi yaparken ses tasarımı da büyük bir öneme sahip. Grafiklerin güzel olduğundan bahsetmiştik. Kullanılan ses efektleri ve müzikler de insanları memnun edecek düzeyde. Rahatlatıcı bir arka plan müziğine ev sahipliği yapan oyun, bu sayede kullanıcılara harika bir oyun deneyimi sunuyor.

Oynanış

Satisfactory, sunduğu oynanış mekanikleri ve özelliklerle kendini kanıtlayan bir oyun. 2019 yılının Mart ayından beri geliştirilen bu oyun, 2022 yılında henüz 7. erken erişim güncellemesini çıkarmış durumda. Her güncellemede sağladığı yeniliklerle oyuncuların gözdesi haline gelen bu oyun, pek çok FPS oyunu gibi standart kontrollere sahip olsa da bazı farklılıklar içeriyor.

Satisfactory incelemesi
Satisfactory, çok uzun bir süre için genişletilip iyileştirilebilen büyük ve karmaşık bir oyundur ve dünyada bu canavar oyunu birlikte yaratmak için bize katılmaktan hoşlanacak bir fabrika inşaatçıları topluluğu olduğuna inanıyoruz.

Oyun, fabrika kurma ve otomasyon yapma türünde bir yapım. Sunduğu özelliklerden birisi kaynak toplama. Oyun içerisinde maden, su ve petrol gibi toplanabilecek pek çok kaynak bulunuyor. Madenler arasında sülfür, demir, kömür, bakır ve kuvars yer alıyor. Ham maddeler işlenerek yeni ürünler ve makineler elde ediliyor.

İlginizi Çekebilir;  GTA 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Satisfactory incelemesi yaparken oyunun makinelerinden de söz etmek lazım. Oyun içerisinde birçok pek çok makine var. Bunlardan birisi ocak. Ocak sayesinde ısıtılabilen ürünler ısıtılarak farklı şeyler elde ediliyor. Ocağın yanı sıra üretim makineleri de mevcut. Bu makinelerin amacı, bir veya birden fazla eşyayı birleştirerek yeni eşyaların üretilmesini sağlamak.

Satisfactory oyununun öne çıkan özelliklerinden birisi de güç yükseltme özelliği olarak bulunmakta. Güç yükseltmek için çevrede yeşil, sarı ve mor renkte bulunan bazı nesneler mevcut. Parlak renge sahip bu nesneler işlendiğinde güç arttırıcı bir donanıma dönüşüyor. Bu donanım, makineye bağlandığında makinenin üretim hızı yükseliyor. Bundan dolayı oldukça önemli bir araç.

Bunların yanı sıra şu özelliklerden de söz edelim:

 • Elektrik üretimi
 • Petrol, uranyum ve kömür gibi sistemlerden enerji üretme
 • Elektrik depolama
 • Düşmanlarla savaşma
 • Savaş aletleri geliştirme
 • Tren, hyperloop veya araba ile ulaşımı sağlama
 • Kule inşa etme ve çevreyi gözleme
 • İstatistikleri inceleme
 • Haritaya işaret ekleme
 • Çevreyi keşfetme

Optimizasyon

Siz değerli okurlarımız için Satisfactory incelemesi yaparken optimizasyondan da bahsetmek gerekiyor. Oyunun optimizasyonu ilk güncellemelere göre daha iyi durumda. Goat Simulator’ü geliştiren firma, bu alanda elinden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyor. Satisfactory, çok yüksek olmasa da orta düzey bir sistem istiyor. Oyunu oynamak isteyenler için en düşük sistem gereksinimleri şu şekilde bulunuyor:

Satisfactory, biraz keşif ve savaş içeren birinci şahıs bir açık dünya fabrika kurma oyunudur. Tek başınıza veya arkadaşlarınızla oynayın, yabancı bir gezegeni keşfedin, çok katlı fabrikalar oluşturun ve taşıma bandı cennetine girin!

Satisfactory, çok uzun bir süre için genişletilip iyileştirilebilen büyük ve karmaşık bir oyundur ve dünyada bu canavar oyunu birlikte yaratmak için bize katılmaktan hoşlanacak bir fabrika inşaatçıları topluluğu olduğuna inanıyoruz.

İlginizi Çekebilir;  RAW Oyunu ve Dolandırıcılık Hikayesi

Arazi boyunca devasa fabrikalar inşa ederek doğayı fethedin. İstediğiniz yerde ve istediğiniz şekilde genişletin. Gezegen, kullanılmayı bekleyen değerli doğal kaynaklarla dolu. Bir FICSIT çalışanı olarak, bunların iyi bir şekilde kullanıldığından emin olmak sizin görevinizdir.

 • Windows 10 64 bit işletim sistemi
 • Intel Core i5 3570 4 çekirdek 3,4 GHz işlemci
 • 8 GB RAM
 • NVIDIA GeForce GTX 770 ekran kartı
 • 15 GB depolama alanı
 • Çok oyunculu deneyim için kaliteli internet bağlantısı

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede