Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Petrol devi olarak bilinen Shell, elektrikli araç şarjı konusunda dev bir adım daha attı

Petrol ve gaz şirketi Shell, bir yan kuruluş aracılığıyla elektrikli araç şarj operatörü Volta’yı 169 milyon dolara satın alıyor. Şirketlerin bu yılın ilk yarısında tamamlamasını bekledikleri anlaşma, hisse başına 86 sent değerinde olacak; yani Volta’nın Salı günkü kapanış fiyatından yaklaşık yüzde 18 daha fazla.

Volta’nın yönetim kurulu anlaşmayı oybirliğiyle onayladı, ancak yine de hissedarlardan da onay gelmesi gerekiyor. Shell, işlemin tamamlanmasına yardımcı olması için Volta’ya kredi sağlayacak.

  • Elektrikli araçların çarpışma testleri nasıl yapılıyor?

Volta geçici CEO’su Vince Cubbage yaptığı açıklamada, “EV altyapı pazarı fırsatı potansiyel olarak muazzam olsa da, Volta’nın zorlu pazar koşullarında ve devam eden sermaye kısıtlamalarıyla bağımsız olarak devam etmesi çok zor. Hem Volta hem de Shell, müşterilerin değişen ihtiyaçlarını karşılama konusunda kanıtlanmış bir yeteneğe sahip ve bu satın alma, daha fazla sürücünün elektriği tercih etmesiyle ihtiyaç duyulan seçenekleri sağlamak için bu yetenekleri bir araya getirecek” dedi.

Volta’nın ABD’de 3.000’den fazla ve Avrupa’da genellikle marketlerde ve alışveriş merkezlerinde az sayıda şarj istasyonu bulunuyor.

  • Run Flat lastik nedir? Run Flat lastikler gerçekten patlamaz mı?

Bir petrol şirketinin elektrikli araç şarj ağı satın alması tuhaf görünse de bu, Shell’in ilk kez yaptığı bir şey değil. 2021’de açıklanmayan bir meblağ karşılığında Birleşik Krallık ağı Ubitricity’yi de satın almışlardı. Geçen yıl Hertz ve BP, ABD’de bir şarj ağı kurma planlarını duyurmuştu.

İlginizi Çekebilir;  Ağır Bakımda Oksijen Kesintisi Paniği !

Yoruma kapalı.