Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Merakla Beklenen Avatar 2 Su Yolu Vizyona da

Senelerdir sevenleri tarafından beklenen Avatar 2 Su Yolu nihayet vizyona giriyor. Destansı bir bilimkurgu filmi olan Avatar’ın sevenleri tarafından beklenen ikinci filminin tanıtım videosu heyecan uyandırdı. Marvel ve Yüzüklerin efendisi filmlerinin yanı sıra kendi özel konusuyla fantastik film severlerin listeleri arasında önemli bir yeri var. Avatar: The Way of Water devam filmi ile orijinal fragmanı herkesi heyecanlandırdı.

Titanik, Terminator ve Alien 2 gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni olan James Cameron tarafından hayata geçirilen bu epik şölen Avatar, ilk filmin yayınlandığı 2009 senesinde sinemaseverler arasında kendine oldukça özel bir yer edindi. Dünya çapında yaklaşık 2,8 milyon $ hasılata ulaşan ve neredeyse tüm zamanların en çok hasılat yapan filmleri listesinde 1 numaralı yerini alan Avatar’ın devam filmi için milyonlarca insanın 12 sene kadar beklemesi gerekti. Titizliği ile bilinen James Cameron, Avatar 2 için de oldukça uzun bir çalışmaya imza attı.

Görsel efektleri ile akıllara kazınan Avatar 2’nin Oscar adayı olup olmayacağı konusu da hayranları arasında şimdiden konuşulmaya başladı. Aralık ayında vizyona gireceği için 2023 senesinde Oscar Ödülleri’ne yetişemese de Avatar The Way of Water filmi görsel efektler konusunda sevenlerini oldukça tatmin edeceğe benziyor. Senaryo ise ayrıca merak edilen konular arasında yer alıyor.

avatar 2
Titizliği ile bilinen James Cameron, Avatar 2 için de oldukça uzun bir çalışmaya imza attı.

Avatar 2 Suyun Yolu Resmi Fragmanı Yoğun İlgi Görmüştü

Avatar Suyun Yolu Türkçe Dublaj ise resmi fragmanı ilk olarak 5 Mayıs 2022 tarihinden itibaren Marvel Stüdyoları’nın değerli Doctor Strange in the Multiverse of Madness filminin gösterimlerinin öncesinde sinemalarda özel olarak gösterilmişti. Bir sonraki pazartesi günü olan 9 Mayıs tarihinde resmi Avatar YouTube kanalı fragmanı çevrimiçi olarak yayınlanmıştır. Fragman Disney için rekor kırarak ilk gününde toplam 148,6 milyon izlenme sayısına ulaşmıştır. Aynı zamanda yeni Star Wars filmlerinin tüm fragmanlarını da geride bıraktı.

İlginizi Çekebilir;  Back to the Future İncelemesi

Aslında Avatar’ın artık kimsenin umurunda olmadığını düşünmek gülünç olur. Uzun süre vizyona girmemesi sevenlerini daha çok heyecanlandırdı. James Cameron’ın ilk filmden bu yana geçen 13 senede hiçbir şey kaybetmediğini kanıtlayan fragman, Pandora gezegeninde yer alan su manzarasının yanı sıra Jake Sully ve Neytiri’yi aileleri ile birlikte keşfeden bazı çarpıcı görsel efektlerle çalışmalarını sergiliyor.

Back To The Future İncelemesi Makalenin Devamı…

Avatar 2 Konusu Nedir?

Avatar 2 konusu da izleyiciler tarafından oldukça merak ediliyor. İlk filmin olaylarından on seneden fazla bir süre sonra gelen “Avatar: Suyun Yolu” Sully ailesinin (Neytiri, Jake ve çocukları) hikâyesini, onları takip eden sıkıntıları ve kat ettikleri yolları anlatarak başlıyor. Jake’in, tanıdık olan bir tehdidin yeniden Pandora’yı hedef alması ile Neytiri ve Na’vi halkıyla beraber Pandora’yı ve ailesini koruma çabası anlatmaktadır. Birbirlerini güvende tutabilmek ve hayatta kalmak için verdikleri savaşlar, katlandıkları trajediler de filmin temel konusunu oluşturuyor. Detaylar içinse yıl sonunu, Avatar 2’nin vizyona gireceği aralık ayını beklemek gerekir.

Avatar 2 Ardında Üç Seri Halinde Geliyor

Seri halinde çekilmesi beklenirken ikinci bölümü için 10 senden fazla süre beklendi. Yönetmen James Cameron ise bu filmin beklemeye değeceği bilgisini doğrulamıştır. Fantastik film severlere oldukça görsel bir şölen sunan Avatar, 3’lü seri halinde devam edeceği de söylenmelidir. Devam filmlerinin vizyona gireceği tarihler ise şimdiden belli oldu. Avatar 3’ün Aralık 2024 tarihinde, Avatar 4’ün Aralık 2026 tarihinde, Avatar 5’in Aralık 2028 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

avatar 2
Oyuncular ; Sam Worthington. Rolü : Jake Sully ; Zoe Saldana. Rolü : Ney’tiri ; Sigourney Weaver. Rolü : Kiri ; Stephen Lang. Rolü : Quaritch ; Kate Winslet.

Avatar 2 Oyuncuları

Avatar’ın ilk filmini yayınlandığı 2009 senesinden sonra hemen beklenmeye başlanan devam filmi olan Avatar 2: The Way of Water adı ile lanse edildikten sonra oyuncu kadrosu da severler tarafından merak ediliyor. James Cameron’ın yönettiği ve yapımcılığını James Cameron ile Jon Landau’nun üstlendiği filmin başrollerinde Jake Sully rolünde Sam Worthington, Neytiri rolünde Zoe Saldana, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Neteyam rolünde Jamie Flatters, Tonowari rolünde Cliff Curtis, Joel David Moore, Tuktirey rolünde Trinity Bliss, Lo’ak rolünde Britain Dalton, Jemaine Clement ve Ronal rolünde Kate Winslet, Mo’at rolünde CCH Pounder, Edie Falco, yer almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Doctor Who İncelemesi

Oyuncu kadrosunda bulunan Zoe Saldana, The Adam Project filminin tanıtımını yaparken Avatar 2’nin verilen 20 dakikalık görüntüsünü izledikten sonra ağladığını ve sevenlere “kendilerini hazırlamalarını” söylediğini açıkladı.

YouTube video

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede