Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Kaliforniya Gezilecek Yerler 8 Destinasyon

Amerika Birleşik Devletleri’nin batısında bulunan Kaliforniya gezilecek yerler ile bilinmesi gereken bir konum. Buradaki yerlerden bahsetmek istiyoruz.

Kaliforniya, günümüzün en önemli yerleşim yerlerinden birisi. Çünkü ABD’nin en çok turist çeken eyaletleri arasında yer almakta. Uzun bir eyalet olan Kaliforniya’nın en büyük şehri Los Angeles olurke başkenti Sacramento olarak belirtiliyor. 9 Eylül 1850 tarihinde ABD’ye katılan eyalet, şu anda pek çok ünlü bölgesi ile ön plana çıkıyor. Hollywood şehrini de içerisinde barındıran bu yer, gezilmesi gereken alanlar arasında.

Kaliforniya Tarihi

Eyalete gelen ilk Avrupalı olarak kayıtlara Portekizli bir isim geçiyor. 1542 yılında gelen bireyin ardından 1579 yılında İngiliz korsan, Kaliforniya’yı gezerek bu alanlara sahip olduğunu öne sürer. 1700’lü yıllarda İspanyolların yerleştiği bu eyalet Meksika’nın bir parçası haline gelir ve ardından terk edilir. 1846 yılında Meksika ile Amerika arasında bir savaş gerçekleşir. Sonrasında Kaliforniya Cumhuriyeti kurulur. Bu olaylara rağmen ilerleyen dönemlerde ABD, Kaliforniya ve Meksika eyaletini kendi içerisine almayı başarır.

Kaliforniya Gezilecek Yerler

Golden Gate Köprüsü

Bu köprü, 1933 yılında yapımına başlanan ve 1937 yılında yapımı tamamlanan bir yapı. 2,7 kilometre uzunluğunda bulunan Golden Gate Köprüsü, 27,4 metre genişliğinde olmakla beraber yüksekliği 227,4 metre olarak insanların karşısına çıkıyor. Ortalama trafiği 118.000 olarak kayıtlara geçen bu köprü, San Francisco eyaletinde bulunmakta. Hatta GTA San Andreas gibi birçok oyunda bu köprüye rastlanır.

Köprü, kuzey ile güneydeki yeri birbirine bağlayarak iki bölgenin ulaşımını sağlamayı hedefliyor. Görünümü ile insanları büyüleyen ve sisli havalarda harika bir görünüme sahip olan Golden Gate Köprüsü, gezilmesi gereken noktalardan birisi olmakta.

İlginizi Çekebilir;  Doğu Ekspresi Hakkında Merak Edilen 5 Şey

Disneyland

Kaliforniya gezilecek yerler arasında oldukça popüler olan Disneyland yer almakta. Dünyanın en büyük eğlence merkezi olan Disneyland, Walt Disney tarafından 17 Temmuz 1955 tarihinde resmî olarak kurulan bir nokta. Los Angeles’ın önemli turizm merkezlerinden birisi haline gelen bu yerde gezilmesi gereken birçok yer var. Buraya giren bir insan, gün boyu pek çok eğlenceli şey ile karşılaşabiliyor.

Universal Studios Hollywood

Universal Studios, Hollywood ile beraber dünyanın birçok yerinde bulunan bir film stüdyosu. Zamanında çekilen pek çok kaliteli içerik buradan çıktı. Burada turlamak ve film sahnelerine canlı canlı tanık etmek isteyenler bu binayı gezebiliyor.

Kaliforniya gezilecek yerler

Santa Monica İskelesi

Kaliforniya gezilecek yerler ile ünlü bir kent. Bu bölgede karşımıza çıkan ünlü yerler arasında GTA San Andreas ve GTA V oyununda da bulunan Santa Monica İskelesi çıkıyor. Bu iskele, denize doğru ilerliyor. Ayrıca iskelenin sonunda lunapark yer alıyor.

San Diego Hayvanat Bahçesi

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde karşımıza çıkan önemli alanlar arasında hayvanat bahçesi de bulunuyor. San Diego Hayvanat Bahçesi, 4.000 hayvan ve 800’ün üzerinde tür ile ziyaretçileriyle buluşuyor. Zürafa, fil, maymun, geyik ve daha birçok hayvana ev sahipliği yapan bu yer boyutu ile de dikkat çekiyor.

Alcatraz Adası

Kaliforniya gezilecek yerler ile birlikte Alcatraz Adası ile de bilinmekte. Bu ada, 1861 ve 1963 yılları arasında cezaevi olarak kullanılmış bir bina. Günümüzde ise turistler tarafından gezilmesi gereken noktalardan birisi haline geldi.

Yosemite Ulusal Parkı

Kaliforniya’nın sevilen yerlerinden birisi Yosemite Ulusal Parkı, doğayla iç içe bulunmak isteyenlerin tercih etmiş olduğu bir lokasyon. Dağları, düz kayaları ve nehirleri ile ünlü bu yer, ziyaretçiler arasında öne çıkıyor.

Sonoma Vadisi

San Francisco Körfez Bölgesi’nin bir parçası olan Sonoma Vadisi, San Pablo Körfezi’nden pek de uzak olmayan, şehrin hemen kuzeyinde yer alır. Güzel kırsal manzaralara ev sahipliği yapan verimli vadi, üzüm bağları ve şarap imalathaneleriyle ünlüdür. Kaliforniya’nın dünyaca ünlü şarap endüstrisi aslında burada başladı.

İlginizi Çekebilir;  Norveç İşçi Alımı Şartları

Gösterişli ve göz alıcı Napa Vadisi’nden çok daha rahat ve rahat olan Sonoma Vadisi, ziyaret etmek için hoş ve pitoresk bir yerdir. Sonoma kasabasında yerel lezzetler sunan bir dizi mükemmel restoranın yanı sıra bölgenin kaliteli şaraplarından bazılarını tadabileceğiniz tadım salonları bulabilirsiniz.

Ay Vadisi’nin etrafına dağılmış (aynı zamanda bilindiği gibi), geniş malikaneler ve ilginç şarap imalathaneleridir. Yürüyüş ve bisiklete binme popüler eğlencelerdir; Sonoma Vadisi üzerinde balonla gezintiye çıkmak ise aşağıdaki muhteşem manzaranın tadını çıkarmanıza olanak tanır.

Santa Monica

Üç tarafı Los Angeles, Santa Monica ile çevrili , Hollywood’un evinin çevresindeki gezilerden hoş bir mola sunan rahat bir sahil şehridir. 20. yüzyılın başlarında bir sahil beldesi olarak geliştirilen SaMo, güneşi, denizi ve kumu nedeniyle uzun süredir popüler bir turizm merkezi.

Pasifik’e uzanan, devasa bir Dönme Dolap ve eski moda bir eğlence parkına sahip hareketli Santa Monica İskelesi. Bu, tüm aile için çok eğlenceli olsa da, geniş sahil boyunca yüzme, voleybol ve sörf gibi birçok başka aktivitenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Santa Monica, altın rengi kumlarının yanı sıra, Bergamot İstasyonu Sanat Merkezi’nde bulunabilecek küçük sanat galerileri ve sokak duvar resimleriyle ziyaretçilerin keşfetmesi için gelişen bir alternatif sahneye sahiptir. Her bütçeye ve müşteriye hitap eden çok sayıda harika bar, restoran, mağaza ve otel de şehre dağılmıştır.

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede