Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

GTA 6 Özellikleri ve Çıkış Tarihi

GTA 6 özellikleri ile beraber kullanıcıların araştırmış olduğu bir konu haline geldi. Bu başlık altında sizlere GTA 6 oyunundan söz edeceğiz.

GTA 6 ile ilgili özellikler henüz netleşmemiş olsa da yakın zamanda bazı detaylar gün yüzüne çıkmış oldu. Bu detaylardan birisi GTA 6 görüntülerinin sızdırılması. Bu görüntülerin doğruluğu kesinleşmemiş olsa da Rockstar Games’in bu görüntüleri kaldırması, görüntülerin gerçek olabileceği anlamına gelebilir. Bu zamana kadar ortaya atılan iddialara ve sızdırılan görüntülere göre bazı özelliklerden söz etmek isteriz. İçerikte sızdırılan görüntüler yer almayacak, çünkü telif hakkı içeriyor.

GTA 6 Özellikleri

GTA 6’nın öne çıkan özelliklerinden birisi iki ana karakter olmasının beklendiği. GTA V ile beraber oyuna çoklu ana karakter özelliği eklenmişti. Serinin bu oyununda üç ana karakter yer alıyordu. GTA 6 ile beraber oyunda iki ana karakter bulunabilir. Ayrıca ortaya çıkan bir diğer bilgiye göre bu karakterlerin biri erkek biri kadın olacak.

GTA 6 özellikleri arasında öne çıkan bir diğer detay haritası. Haritanın devasa olacağının açıklanmasının yanı sıra harita ile ilgili açıklaması yapılan bir diğer şey mekanın GTA Vice City’deki şehir ile aynı olacağı. Bilindiği üzere kurgusal bir şehir olan Vice City, Miami’den ilham almıştı. Yeni GTA oyununda Vice City’nin daha detaylı hali ile karşılaşabiliriz.

Henüz kesinleşmeyen bir diğer bilgi oyunun genişleme paketlerine sahip olacağı. Buna göre oyun, genişleme paketleri yani DLC ile birlikte daha geniş haritalara ve daha fazla özelliğe yer verecek. Bu özellik sayesinde oyuncular, daha iyi deneyimler elde edebilecek.

GTA 6 ile ilgili öne çıkan bir diğer şey vuruş hissiyatının arttırılması. Normalde vuruş yaparken karakter hareket etmiyordu. Yeni oyunda daha gerçekçi vuruşlar adına karaktere kayma etkisi verilmiş görünüyor. Örneğin ağır bir silah kullanıldığında bir hedefe vurduktan sonra karakter, biraz geriye doğru kayacak. Bu özelliğin şu şekilde olacağını tahmin etmekteyiz: Karakter tecrübe kazandıkça daha az kaymaya başlar.

GTA 6 özellikleri

Oyuncular, GTA 6 özellikleri ile birlikte gerçekçi envanter sistemine de kavuşuyor. Bilindiği üzere GTA San Andreas veya GTA V gibi oyunlarda silah seçimi yaparken karakter neredeyse cephane taşıyor. Bu, gerçekçiliğe aykırı bir durum olduğu için GTA 6’da daha gerçekçi bir silah ve cephane envanteri bulunabilir. Karakterin taşıdığı silahlar sırtında yer alabilir. Silah aldığında ise sırtındaki silah, karakterin eline gelebilir.

İlginizi Çekebilir;  Wtcn Ne Kadar Kazanıyor?

GTA 6 ile ilgili öne çıkan bir diğer yenilik, kayma fiziği eklenmesi. Koşan bir insan ani fren yapınca yani durunca hafif bir şekilde kayabilir. Bu durum oyuna da entegre edilmiş durumda. Bu özelliğin nasıl çalışacağı tam olarak bilinmiyor fakat zemine göre kayganlık seviyesi olacağı düşünülüyor.

GTA 6, oyuncular için en iyi olanakları düşünmüş durumda. Henüz kesinleşmemiş olsa da arabalar ile ilgili ortaya çıkan bir iddiada araç, detaylı bir şekilde düzenlenebiliyor. Yani araba sevdalısı olanlar artık GTA 6 ile beraber iç kısım dahil detaylı düzenlemeler yapabilecek.

GTA 6 Çıkış Tarihi

GTA 6 özellikleri dışında çıkış tarihi ile beraber merak edilen bir oyun haline geldi. Yıllardır beklenen oyunun 2023 yılı içerisinde fragmanının yayınlanacağı bekleniyor. Çıkış tarihi ise henüz netleşmese de bu tarihe yaklaştığımız kesin.

Şunu da ifade edelim ki GTA 6 ile ilgili sızdırılan görüntüler çok basit kalabilir. Bunun sebebi geliştiricilerin oyunu rahat test etmek için test aşamasında denemeler yaptığı. Ayrıca bu görüntülerin eski olduğu da açıklanıyor. Yani oyun şu anda ciddi anlamda gelişme kaydetmiş olabilir.

Yoruma kapalı.