Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Yarış oyunlarından birisi olan Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri ile beraber araştırılan bir oyun olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

Pek çok oyun tarzı bulunmakta. Bunlar arasında simülasyon, spor, uzay, savaş ve basit eğlence gibi çeşitli oyunlar yer alıyor. Bunlardan birisi de araba yarışı oyunları olmakta. Araba yarışı oyunları arasında kendini kanıtlayan ve son zamanlarda bol bol satılan oyunlar arasında kendine yer bulan Forza Horizon 4, bilinmesi gereken bir oyun olarak müşterileri karşılıyor.

Forza Horizon 4 Özellikleri ve Fiyatı

Yakın zamanda indirime giren Forza Horizon 4, gerçekçi grafiklere sahip kaliteli bir yarış oyunu. Oyunun özelliklerinden birisi Britanya’da geçiyor olması. Tarihi şehirlerde ve zorlu parkurlarda geçen yarışlar, oyuncuların zevkini daha da arttırıyor. Bazen çamur bazen kum bazen asfalt yolda sürülecek olan arabaların yanı sıra oyuncu, çevredeki güzellikleri de keşfedecek.

Oyunun bir diğer özelliği açık dünya olmasının yanı sıra çok oyunculu destek sunması. Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri öncesinde bu özellik hakkında da bilgi sağlamak gerekir. Kullanıcılar, ister tek başına ister kendi takımını kurarak arkadaşlarıyla beraber oyun oynayabiliyor.

Oyunda 450’den fazla yarış arabası bulunurken 100’den fazla da lisanslı marka mevcut. Araç zenginliği sebebiyle oyun, pek çok kişi tarafından severek oynanıyor. Görsel kalitesi muazzam seviyede olan bu oyunda karakterin kariyeri geliştirilebiliyor.

199 lira olan oyunun öne çıkan bir diğer özelliği dinamik mevsim sisteminin bulunması. Dinamik mevsim sistemi sayesinde oyun, daha hareketli ve daha canlı oluyor. Bu sistem, gerçek dünyadan veriler toplayarak havayı ve zamanı buna göre ayarlıyor.

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri

Forza Horizon 4 Değerlendirmeleri

Forza Horizon 4 ile ilgili kullanıcı yorumlarına baktığımızda oyunun özellikle optimizasyonu ve grafik kalitesi beğenilmiş durumda. Gerçekçi yarış deneyimi sunduğu belirtilen bu oyun, pek çok insanın ilgisini çekiyor. Son zamanlarda yapılan yorumlarda ise oyunun çöktüğünü veya donduğunu söyleyenler var. Bu sorunun düzeltilmesini isteyen oyuncular, oyunun bu tür sorunlarının çözülmesini talep ediyor.

İlginizi Çekebilir;  RAW Oyunu ve Dolandırıcılık Hikayesi

Metacritic sitesini incelediğimizde oyunun kullanıcı puanının 7,7 olduğu tespit ediliyor. Kullanıcıların yaptığı yorumları incelediğimizde insanlar, oyunun grafik kalitesinden özelliklerine kadar pek çok yanını beğendiğini ifade ediyor.

Forza Horizon 4 sistem gereksinimleri öncesinde eleştirmenlerin yaptığı yorumları da açıklamak gerekiyor. 22 eleştirmen yorumu içeren oyunun 20’si pozitif olurken 2’si karışık olarak yer alıyor. Eleştirmenler genel olarak oyunun eşsiz bir dünyada dinamik mevsim sistemi ile harika bir sürüş deneyimi sunduğunu ifade ediyor. Oyuna düşük not verenler ise oyundaki buglardan şikayetçi. Özetle oyun, genel olarak beğenilmiş durumda.

Forza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri

Forza Horizon 4, sunduğu kalite ile öne çıkan bir oyun olmakla beraber günümüz standart sistemlerine göre değerlendirme yaptığımızda çok yüksek sistem istemeyen bir oyun. Yüksek çözünürlüklü grafiklerine rağmen oyun, düşük sistemlerde bile optimizasyon sayesinde harika bir performans sunuyor. Neyse, lafı daha fazla uzatmadan oyunun sistem gereksinimleri hakkında bilgiler verelim.

En Düşük

  • Windows 10 15063.0 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i3 4170 veya Intel Core i5 750 işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce 650 Ti veya AMD R7 250X ekran kartı
  • DirectX 12 desteği
  • 80 Gb depolama alanı

Önerilen

  • Intel Core i7 3870 işlemci
  • 12 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 970, NVIDIA GeForce GTX 1060, AMD R9 290X veya AMD RX 470 ekran kartı
  • 100 GB depolama alanı

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede