Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Death Stranding Oyunu

Epic Games’in yakın zamanda bedava yaptığı yapımlardan birisi olan Death Stranding oyunu birçok kişinin araştırıp merak ettiği bir ürün.

Pek çok büyük oyun bulunuyor. Bu oyunlardan bazıları basit olsa da bazıları kalitesiyle karşımıza çıkıyor. Özellikle bahsetmemiz gereken kaliteli yapımlardan birisi Death Stranding olmakta. Epic Games Store’da ücretsiz olan ve bedava olmasıyla birlikte siteyi büyük bir yoğunluktan sonra çökerten oyun, bir süre sonra kendine geldi. Yani oyuncular, oyunu bu kadar çok beğeniyor. Tabii oyunun herkese hitap etmediğini açıklamak gerekir.

Death Stranding Oyunu

Tasarım

Oyunun muazzam grafikleri bizleri karşılamakta. Sunduğu harika grafikler ile beraber karakter hareketlerinin de gerçekçi bir fiziğe sahip olduğunu açıklamak gerekir. Yani oyuncu, karakter ile benzer duyguları yaşayabilecek. Bir diğer değerlendirilmesi gereken kısım açık dünya kalitesi. Muhteşem bir açık dünyaya ev sahipliği yapan Death Stranding oyunu, bu özelliği ile de ön plana çıkan bir yapım oluyor.

Oynanış

Oyunun önemli yanlarından birisi çeşitli özelliklere yer vermesi. Bu oyun, aslına bakarsak getir götür işlerinin yapıldığı bir kargoculuk oyunu. Karakter, bir noktadan diğer noktaya eşyalar taşıyarak görevleri tamamlıyor. Böyle anlattığımızda bir süre sonra oyunun sıkıcı gelebileceğini düşünenler olabilir fakat yoğun hayran kitlesinin oyunun ne kadar kaliteli olduğunu göstermeye yeter.

Death Stranding oyunu, kendine has hikayesi sayesinde öne çıkan popüler bir yapım. Hikayesi sayesinde oyun, daha zevkli hale bürünüyor. Oyundaki özelliklerden birisi hikaye ilerledikçe yeni etkileşimlerin ortaya çıkması. Bu durum, oyunun daha akıcı bir hale bürünmesine neden olmakta.


Açıklanması gereken bir diğer özellik oyundaki karakter fizikleri. Örnek vermek gerekirse karakter, ağır bir eşya taşıdığında daha yavaş yürür. Bunun yanı sıra yüksek bir yere ağır eşyalarla çıkarsa devrilecek gibi olur veya düşer. Bu gibi gerçekçi detaylar, oyunu daha keyifli hale getiren adımlar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir;  The Witcher 3: Wild Hunt Sistem Gereksinimleri

Death Stranding, her ne kadar yürüme simülasyonu gibi bir oyun olsa da aslında yürümenin dışında etkileşim kurmak adına pek çok nesne bulunuyor. Örneğin dağın tepesine çıkılacak ise bu durumda merdiven kurup tırmanmak tercih edilebilir. Dediğimiz gibi bu yapım herkese hitap etmeyebilir ve büyük bir hayran kitlesi mevcut.

Optimizasyon

Yüksek FPS, fotoğraf modu, ultra geniş monitör desteği ve olağanüstü grafiklere sahip olan bu oyun optimizasyon açısından da elinden geleni yapmış bulunuyor. Türkçe dil desteği bulunan oyunun en düşük sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi yer alıyor.

  • Windows 10 64 bit işletim sistemi
  • Intel Core i5-3470 veya AMD Ryzen 3 1200 işlemci
  • 8 GB RAM
  • NVIDIA GeForce GTX 1050 veya AMD Radeon RX 560 ekran kartı
  • 3 GB VRAM
  • DirectX 12
  • 80 GB depolama alanı

Önerilen sistem gereksinimleri:

  • Intel Core i7-3770 veya AMD Ryzen 5 1600 işlemci
  • NVIDIA GeForce GTX 1060 veya AMD Radeon RX 590 ekran kartı
  • 6 GB VRAM

Topluluk

Başarılarla dolu tarihi bulunan Death Stranding oyunu, pek çok eleştirmen tarafından yüksek not almış bir yapım. OpenCritic değerlendirmesi oldukça yüksek olan oyunun eleştirmenler tarafından da tercih edildiği görülüyor. Metacritic puanlarını incelemiş olduğumuzda oyunun eleştirmen skorunun ortalama 86 olduğu görülüyor. Kullanıcı puanı ortalaması ise 7,8 olarak yer almakta. Kullanıcılar tarafından ilgiyle oynanan bu oyun, olumlu yorumlarla karşımıza çıkıyor. Bu ek bilgilerle birlikte Steam’de oyuncuların %93’ü olumlu değerlendirme yaptı.

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede