Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Biden’ın ofis ve konutundan çıkan bilinmeyen belgeler

Biden’ın şahsi avukatı Bob Bauer’in yaptığı yazılı açıklamada, FBI casuslarının cuma günü Biden’in Willmington’daki meskeninde arama yaptığı kaydedildi.

Açıklamada yaklaşık 13 saat süren aramada, Biden’in Senatoda ve başkan yardımcılığı yaptığı zamanlara ait 6 bilinmeyen evrakın bulunduğu kelam edildi.

Yeni evraklara Adalet Bakanlığı yetkililerince detaylı inceleme için el konulurken, Biden’ın konutunda yapılan aramaya istekli olarak müsaade verdiğine işaret edildi.

Açıklamada arama esnasında Başkan Biden ve eşi Jill Biden’ın hafta sonu tatili için meskende bulunmadığı bilgisi de paylaşıldı.

Biden’ın ofis ve konutundan çıkan bilinmeyen belgeler

Biden’ın danışmanlarından Richard Sauber, 9 Ocak’ta yaptığı açıklamada, Biden’ın, Penn Biden Merkezindeki ferdî ofisinde, 2 Kasım 2022’de başkan yardımcılığı misyonu döneminden kalan birtakım “gizli bilgiler içeren az sayıda belge”nin bulunduğunu söylemişti.

Belgelerin “kilitli bir dolapta” bulunduğunu belirten Sauber, dokümanlar bulunur bulunmaz Biden’ın ferdî avukatlarının Beyaz Saray ve devletin ulusal arşivlerle ilgili kurumlarıyla irtibata geçtiğini açıklamıştı.

Biden, ofisinden kapalı dokümanlar çıktığını duyduğunda “şaşırdığını” söyleyerek, evrakların içeriği hakkında bilgi sahibi olmadığını kaydetmişti.

Adalet Bakanlığı, kelam konusu evraklara ilişkin inceleme yapmak üzere özel yetkili bir savcı atamıştı.

Biden’dan önce, FBI casuslarının 8 Ağustos 2022’de Trump’ın Palm Beach’teki Mar-a-Lago malikanesinde yaptıkları aramada, bâtın dokümanların ortaya çıkması ülkede uzun süre tartışılmış, Biden, “Biri nasıl bu kadar sorumsuz olabilir?” diyerek Trump’ı eleştirmişti.

Bir süredir Biden’ın ofis ve konutunda bâtın dokümanların ortaya çıkmasıyla artık de Cumhuriyetçiler Biden’a yönelik tenkitlerde bulunuyor.

İlginizi Çekebilir;  Hepsiexpress Taşıyıcı Olmak Başvurusu

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede