Gelen Blog - Doğru bilginin adresi.

Ağır Bakımda Oksijen Kesintisi Paniği !

Yeni açılan Buca Seyfi Demirsoy Hastanesi Erişkin Ağır Bakım Servisi’nde ‘oksijen kesintisi paniği’ yaşandı. İki saat boyunca teneffüs aygıtları hastalara oksijen veremezken, Ağır Bakım işçileri oksijen tüpleri ile hastaları solutmaya devam etti. Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı’na (BSHA) konuşan İzmir Vilayet Sıhhat Müdürü Doç. Dr. M. Emre Erkuş, “Olay gerçek lakin olumsuz etkilenen bir hasta olmadı. Oksijen tüpleriyle hastalara oksijen sağlandı” dedi.

Müdür Erkuş, “Oksijen Aygıtı İle İlgili Sorun Vardı, Tüple Oksijen Verdik”

Yeni hizmete giren Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Erişkin Ağır Bakım Servisinde “Yok artık” dedirtecek bir olay yaşandı. Ağır bakımdaki hastaların hayatta kalmasını ve organlarının çalışmasını sağlayan teneffüs aygıtlarında birdenbire oksijen kesildi. Bunun üzerine hastanedeki tüm işçi seferber oldu. Ağır bakımdaki hastalar oksijen tüpleriyle iki saat boyunca solutuldu. İZMİR Vilayet Sıhhat Müdürü Doç.Dr. M. Emre Erkuş, olayı doğruladı. Dr. Erkuş, tüplerle solutulan hastalarda sorun yaşanmadığını savundu. Dr. Erkuş BSYA’ya yaptığı açıklamada, “Etilenme yok. Oksijen aygıtı ile ilgili sorun vardı. Oksijen verme işini tüple yaptık. Hastalara oksijen verememe durumu yok. Etkilenen hasta olmadı” dedi.

Sağlık Çalışanı Acil Ağır Bakıma Çağırıldı

İzmir Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi erişkin ağır bakım servisinde elektrik kesintisi nedeniyle hastaların mağduriyet yaşadığı tez ediliyor. Bilim Sıhhat Haber Ajansı’na ulaşan isminin açıklanmasını istemeyen bir sıhhat çalışanı ağır bakım servisinde yaşanan olayla ilgili olarak ağır bakım servisinde teknik bir arıza nedeniyle hastaların bağlı olduğu oksijen verilen aygıtlarda sorun oluşması üzerine sıhhat çalışanının hemen ağır bakıma çağrılarak hastalara manuel olarak oksijen takviyesi sağlandığını söyledi.

Hastane Yönetemi : “İddialar Asılsız”

Yaşanan olayla ilgili BSHA’nın ulaştığı hastane idaresi mevzuyla ilgili resmi açıklama vermelerinin yasak olduğunu söyleyerek tezlerin temelsiz olduğunu, 79 yataklı erişkin ağır bakım ünitesinde teknik bir arızanın yaşanmasından kaynaklı hastalara sıhhat işçisi tarafından aciliyet haliyle manuel elle oksijen takviyesi verilmesi üzere bir durumun yaşanmadığını söyledi. Hastane idaresi, iki ay evvel erişkin ağır bakım servisinde aygıt bakımı yapılması sebebiyle hekim ve hemşirelerin hasta başlarından müdahale etmeleri gereken bir durum olabilme ihtimaline karşı görevlendirildiklerini bu türlü bir uygulama yapıldığını kaydetti.

İlginizi Çekebilir;  Baş Ağrısı Hangi Uzmanlık Alanına Girer ?

(BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

BSHA İhbar Sınırı: 5305000771

Yoruma kapalı.

Schengen Vizesi Hakında Herşey Bu Sitede